AKK Branik : Terme Olimia
75 - 80 (22-19 19-17 17-18 17-26)

Strelci KK Podčetrtek:
Abramovič 22, Pungartnik 22, Brčina 17, Globovnik 7, Maček 6, Gobec 3, Hunski 3, Trupaj, Teržan, Štahl, Hrovat, Razboršek

Po pravi mali katastrofi, ko so košarkarji Branika v prvem delu prvenstva slavili v Podčetrtku s kar 30 točkami razlike (54:84), so varovanci Franca Rozmana po dobro odigranem zaključku tekme nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo slavili na gostujoči povratni tekmi. Z deseto zmago so naši igralci na prvenstveni lestvici ušli svojim najbližjim zasledovalcem Radenski Creativ (poraz doma proti Grosuplju) in se povsem približali Braniku, ki kljub porazu ostaja na šestem mestu. V Športni dvorani Lukna so tekmo bolje odprli naši igralci, ki so v srečanje vstopili odločno in po dveh uspešnih akcijah ta večer razigranega Draga Brčine (17) v tretji minuti srečanja povedli s 5:0. Domačini so kmalu vzpostavili ravnotežje in najprej v osmi minuti izenačili na 16:16, do konca četrtine pa si priigrali prednost treh točk (22:19). Če so domači igralci v uvodni četrtini dobro opravili nalogo in povsem zaustavili najnevarnejšega igralca Podčetrtka Abramoviča (v uvodnih desetih minutah ni dosegel niti točke, na koncu je vseeno zbral 22), pa Podčetrtčani nikakor niso uspeli zaustaviti prve violine Branika Aljoše Remusa, ki je zadeval iz vseh pozicij in že v prvi četrtini dosegel 10 od svojih skupno 27 točk.

V drugi četrtini so si domači najprej uspeli priigrati enajst točk naskoka (38:27), vendar so naši košarkarji do polčasa uspeli odgovoriti in znižali zaostanek na -5 (41:36).

Tretja četrtina je bila na las podobna predhodnim desetim minutam, saj so Mariborčani zopet ušli na +11 (51:40), toda nepopustljivost v obrambi in serija uspešnih napadov Pungartnika in Abramoviča je zopet pripeljala Podčetrtčane v igro.

V zadnjih deset minut je tako naše moštvo krenilo s štirimi točkami zaostanka (58:54), ki pa so jih hitro obrnili sebi v prid in v 32. minuti povedli s 58:61. Naslednjih pet minut sta se ekipi neprestano izmenjevali v vodstvu, v zadnjo minuto srečanja pa krenili poravnani (75:75). Takrat pa je na sceno, še enkrat več v tej sezoni, stopil Abramovič ter najprej zadel met za dve točki, nato pa še uspešno izvajal proste mete. Gostje na to niso znali odgovoriti in veselje se je lahko pričelo.

Zmaga je vsekakor presenečenje, saj je četa Maria Primorca v začetku lige ciljala na sam vrh, od katerega pa so se s porazi v zadnjih nekaj kolih povsem oddaljili. Trener Rozman je za portal Slovenska košarka srečanje komentiral z naslednjimi besedami: "Zopet smo tekmo dobro odprli, vendar smo že po nekaj uvodnih minutah popustili. Tako, da smo prvi dve četrtini slabše odigrali v napadu. Gostje so z nekaj protinapadi in pa z consko postavitvijo naredili razliko 10-ih točk. Na srečo smo se na odmoru dogovorili, da moramo bolj resno pristopiti v obrambi. Tako, da smo kasneje izboljšali sam napad. Bolje smo izkoriščali naše skoke v obrambi, čeprav smo jih imeli manj kot košarkarji Branika. Mislim, da je bilo ključno, da smo imeli manj izgubljenih žog, boljši met za 2 točki in na koncu moram reči, da smo tiste žoge, ki se včasih odbijajo stran od nas, ujeli. Po dolgem času moram izpostaviti Bena Pungartnika, ki sedaj lahko rečem, da že kar nekaj tekem ekipo vleče iz ozadja. Potem bi pohvalil tudi Roberta Abramoviča, ki je konstantno strelsko razpoložen,  medtem ko nekateri drugi igralci po sistemu toplo hladno. Kljub temu pa dosti pripomorejo k našim zmagam. Upam, da se bodo tudi nekateri drugi moji igralci prebudili, da bom lahko še naprej računal na daljšo klop."