Grosuplje : Terme Olimia
91 - 80 (28-21 26-11 14-21 23-27)

Strelci KK Podčetrtek:
Abramovič 20, Štahl 11, Globovnik 9, Maček 8, Teržan 8, Brčina 7, Hunski 6, Pungartnik 6, Trupaj 5, Kolar, Gobec, Razboršek

Na težkem gostovanju v Grosupljem je ekipa Podčetrtka zabeležila ob petih zmagah še šesti poraz, domača ekipa Grosuplja pa se je ob porazu vodilne Postojne v Portorožu zavihtela na vrh prvenstvene lestvice. Podčetrtčani pa ostajajo na devetem mestu med štirinajstimi ekipami.

Poraz je bil predvsem posledica slabega prvega polčasa v katerem so si Grosupeljčani priigrali 22 točk naskoka, Podčetrtčani pa kljub boljšemu drugem polčasu te prednosti niso uspeli več uloviti.

Nova okrepitev Drago Brčina (13) je takole
lani v dresu Hrastnika nastopil v Podčetrtku

Na tekmi je zaigral tudi nova okrepitev Podčetrtčanov Drago Brčina. Gre za 24-letnega, 203 cm visokega igralca, ki je v svoji karieri igral za Laško, Litijo, Rogaško in v lanski sezoni za Hrastnik. Velenjčan, ki lahko igra na položaju krilnega centra ali centra, je bil med drugim tudi reprezentant Slovenije v mlajših starostnih kategorijah. Gre za okrepitev pod košem, ki bo vsekakor dobrodošla v rotaciji ob poškodbah, ki v zadnjem času spremljajo Trupaja, Teržana in Štahla.

Kakšnih 100 gledalcev je v športni dvorani Brinje videlo zelo atraktivno prvo četrtino, v kateri je bilo ob nekoliko slabših obrambah obeh ekip doseženo skupno kar 49 točk. Uspešnejši pa so bili domačini, ki so si v tem delu priigrali sedem točk naskoka (28:21). Nato je sledilo drugih deset minut igre, ki je odločilo zmagovalca. Grosupeljčani so tekmo nadaljevali v enakem tempu. Ob slabi obrambi in še slabšem skoku pa se je zaostanek Podčetrtčanov poviševal iz minute v minuto. Ob glavnem odmoru tako ni kazalo najbolje za goste, saj je semafor kazal 54:32 v prid domače ekipe. Toda po desetih minutah odmora so se Podčetrtčani nekoliko zbrali in počasi začeli manjšati prednost. Zadevati je začel tudi v prvem polčasu nerazpoloženi Abramovič, toda gostje so priigrano prednost znali skrbno čuvati na varnih + 10. Izkušena trojka domačih Lobe, Kunc in Antonijevič je skupaj s soigralci tekmo nadzirala tudi v zadnjih desetih minutah, kjer so znali ustaviti nalete Podčetrtčanov. Prednost 11 točk za domačine ob koncu je nekako tudi realno razmerje moči, saj so domači bili precej boljši v skoku (35:22), igralci Podčetrtka pa so ob slabi obrambni igri (prejeli so 91 točk), slabo izvajali tudi proste mete (12/26). Če potegnemo zaključek, bi bila zmaga v Grosupljem veliko presenečenje, sam pristop fantov ob zadnji tekmi Ervina Dragšiča na klopi Podčetrtčanov pa je bil glede na nekatere okoliščine in realno razmerje moči vseeno zadovoljiv. Najboljši strelec je bil ponovno Abramovič s 20 točkami, 11 pa jih je dodal kapetan Štahl. Pri gostiteljih je izstopal Mišič s 22 točkami.